Позитива, Мисли

Вредноста на еден другар

05 март, 07:00

Едно дрво може да создаде цела шума.

Една насмевка може да започне ново пријателство.

Еден допир може да создаде нежност.

Еден вистински другар може да му даде смисла на еден живот.

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2806 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус