Време е за учење

01 ноември, 02:02

Кога децата ќе дојдат во вашиот живот, време е за учење. Не е време за вие да ги учите нив, туку е време вие да научете нешто од нив.

Повеќето луѓе мислат дека тие треба нив да ги подучуваат, а тоа за жал е несреќа за нив.  

Ако децата дојдат во вашиот живот, време е за си повторите некои работи кои одамна сте ги заборавиле, како на пример дека децата се смеат без причина, дека тие можат да скокаат наоколу без причина и дека стануваат темпераментни исто така без причина - тоа всушност е животот.

- Садгуру -   

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1194 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус