Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Wo

19 јули, 03:15

 

 

 

 

 

 

Wo: родени од 15 август до 3 септември

Значење на симболот: Црн јагуар, црна бура, жаба, ноќно време

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Wo имаат сличности со оние родени во знакот на Che'n и Sac. Најпродуктивни се во доцните ноќни часови, а размислувањето и медитацијата доцна во ноќта може да им открие длабока мудрост. Жабата е нивно животно, па ги имаат нејзините карактеристики на лесно отскокнување од едно ниво на свесност на друго. Овие лица трагаат по скриени мудрости и мистерии.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1298 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус