Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Xul

19 јули, 03:24

 

 

 

 

 

 

Xul: родени од 3 до 22 ноември

Значење на симболот: Куче, денови на птицата

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Xul се силно поврзани со кучето, нивни тотем и заштитно животно. Древните Маи многу го ценеле кучето, а луѓето кои го имаат за свое заштитно животно ги носат неговите особини: лојалност, сила, посветеност.
Според Маите, кучињата биле водичи на луѓето по смртта и ги носеле од минатиот до следниот живот. Луѓето во овој знак можат силно да се поврзат со наредниот живот и да им помогнат на останатите да го намалат стравот од смртта.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1389 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус