Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Yax

19 јули, 05:54

 

 

 

 

 

 

Yax: родени од 22 јануари до 10 февруари

Значење на симболот: Зелена бура, Венера, југ.

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Yax по природа се нежни и имаат многу љубов за другите. Овие лица имаат неверојатна дарба и моќ да носат мир меѓу луѓето и доколку се потрудат може да направат многу добри нешта за светот. Нивната дарба и способност може да донесе хармонија кај луѓето кои ги опкружуваат.
Главен правец на овие луѓе е југ.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1592 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус