Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Yaxk'in

19 јули, 03:25

 

 

 

 

 

 

Yaxk'in: родени од 23 ноември до 12 декември

Значење на симболот: Ново Сонце, Сонце-Бог, црвени облаци, зелено

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Yaxk'in се поврзани со Богот на Сонцето на Маите, кој ги штител од темнината, сушата и болестите. Луѓето во знакот на Yaxk'in имаат исцелителни способности кои може да ги манифестираат преку зборови или да ги лекуваат другите на алтернативен начин.
Овие личности носат и една негативна особина – двоумењето. Потребно е да научат да веруваат во своите одлуки и одлуките на оние околу нив.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1535 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус