За неа

Големо НЕ за шминка на плажа, но со мали исклучоци

28 јули, 05:25

Желбата да бидеме убави и привлечни ни создава проблем кога станува збор за топлите летни одмори и сончањето на плажа.

Дерматолозите препорачуваат користење на креми со заштитен фактор и избегнување на пудра или руменило. Иако производителите тврдат дека истите содржат заштитен фактор, доколку не сакате флеки и дамки на вашето лице, подобро е да заборавите на нив.

Но, секогаш има исклучоци. Благодарение на водоотпорните козметички препарати може да си дозволите малку шминка за на плажа.

Ви препорачуваме да ги потенцирате вашите трепки со квалитетна водоотпорна маскара, а вашите усни со безбоен сјај. Доколку имате лузни од херпес или било каков недостаток на вашите усни, изберете нијанса на сјај слична како бојата на усните и уживајте во летниот одмор.

Не заборавајте, летниот одмор е одлична можност да се опуштите и да се одморите од секојдневието.

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 3472 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус