За неа

Како сами да направите панделка од вашата коса?

13 мај, 07:55

Погледнете како се прави панделка од вашата коса на наједноставен начин. 

Панделките се слатки и женствени, затоа не срамете се. Оваа фризура одговара на сечија возраст. Не само што ќе направите промени, туку ќе постигнете и свежина и младост во вашиот изглед.

Се прашувате како?
Едноставно, следете ги чекорите прикажани на сликите во продолжение.


Панделка од цела коса


Малечка панделка со предните прамени

За повеќе идеи како може да направите панделка на вашата коса, погледнете ги следните две видеа:

Панделка со локни


Репчиња со панделки

Забавно, нели?

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 6446 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

28 Мај

28 Мај
Во 1968 година во Мелбурн, Австралија, е родена мега популарната пејачка Кајли Миног, која пред да почне да се занимава со музика беше омилена ТВ актерка која се појавуваше во разни серии и филмови.
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус