За него

10 машки предрасуди кои ги полудуваат девојките

06 мај, 07:21

Девојките се секогаш понежниот и поромантичниот дел од врската, но тие се цврсти и енергични. Предрасудите кои ги имаат момците во однос на својата партнерка и тоа како може да ја излудат.

 

 

 

 

Најчести предрасуди поради кои девојките полудуваат се:

  • Жените не знаат да пракираат накосо.
  • Секогаш за нивното лошо расположение е виновен ПМС (ако го немаа што ќе беше?)
  • Што ќе им се 1 000 000 пара чевли?
  • Роденденот и годишнината од врска или брак за нив се најважните денови во годината, а останатите не им се важни.
  • Девојките се опседнати со бракот и што после тоа.
  • Секогаш ја конзумираат диеталната верзија од храната која им се нуди. 
  • Пред секое излегување од дома задолжително мора да стават шминка и да си ја средат косата.
  • Не читаат дневни весници бидејќи немаат време, а за трачеви и скандали слободни се 24/7.
  • Еротските филмови ги сметаат за гнасни, ама затоа ги сакаат романтичните филмови.
  • Не одат во кино за да ги погледнат најновите филмски остварувања за да не ги испуштат турските серии.

Со право ли се лутат девојките, или навистина е така?!


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1175 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Знаеме ли сѐ за шипката?

2019-09-30 00:24:21
Знаеме ли сѐ за шипката?
Иако шипката е препорачливо да се пие како чај, или да се консумира како свежо овошје во есен и во зима, може да се консумира и во овој дел од годината кога времето знае да биде ептен променливо, биде

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 Ноември

11 Ноември
На денешен ден, во 1974 година е роден американскиот актер и продуцент Леонардо Ди Каприо.     
© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус