За него

Елегантен во моделите нa D&G

02 јуни, 06:31

Заводлив и елегантен; нежен, а сепак силен; класичен, а толку привлечен; не е едноставен, прекрасен е; и само еден.

Тоа е тој!

Подготвен за секој важен ден од твојот живот. Се препознаваш? Ти си тој, момчето во моделите на D&G.

Погледнете ја најновата колекција пролет/лето 2013-то на познатата модна куќа D&G.

 

 

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

D&G

Фотографиите се преземени од официјалниот сајт на модната куќа D&G:http://www.dolcegabbana.com/


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 758 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Виножита од есенски бои

2019-09-30 00:04:20
Виножита од есенски бои

Разноликоста на боите предизвикува воодушевување кај секој, таа е рај за очите и дава посебен мир во душите, а токму поради неа многумина есента уште ја нарекуваат и виножито од бои.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 Ноември

11 Ноември
На денешен ден, во 1974 година е роден американскиот актер и продуцент Леонардо Ди Каприо.     
© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус