За него

Кога и како да носите бел костум

20 април, 03:30

 

 

 

 

 

 

Мажите убаво изгледаат во бело.

Бел костум со убава кошула и вратоврска се комбинација која многу мажи посакале да ја имаат во својот плакар.

Сепак, кога станува збор за бел костум, имајте ги предвид следните нешта:

  • Изберете модерен, струкиран костум кој убаво ќе лежи на вашите рамена. Кошулата нека биде едноставна, без пруги, со нежни пастелни бои. Најдобра комбинација се кошулите со светло сина или лилава боја.
  • Белиот костум се носи во лето, не помислувајте да го облечете во есен или зима!
  • Правилото да не носиш бело на свадба (освен, ако си невеста) важи за девојките, па свадбите се одлична прилика мажите да облечат бел костум.
  • Белиот костум не е дел од формалниот стил на облекување. Не можете да го носите на работа или на службени состаноци.

За комбинацијата сепак одлучувате вие! Што и да облечете, најважно е да се чувствувате убаво и пријатно.
Летото изминува, покажете ги своите бели костуми и бидете неодоливи!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4724 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

29 јануари

29 јануари
Во 1845 година, во неделниот весник New York Evening Mirror, била објавена „Гавранот”, легендарната поема на Едгард Алан По.        
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус