За него

Следете ја есенската мода - носете елек!

31 октомври, 02:38

Оваа есен, машките елеци од сите видови како никогаш досега се во мода.

Со падот на температурите и заладувањето, елеците покрај што придонесуваат да се одржи температурата на телото, значи се препорачливи за здравјето, тие исто така се и во фокусот на сите модни ревии за мажи кои се презентирани пред светската јавност од врвни модни креатори.

Правилото дека елек се носи само во комбинација со костум повеќе не важи.

Најновите модни збиднувања на мажите им даваат слобода да можат да го комбинираат елекот со секаков вид и тип на облека, почнувајќи секако најпрво од костум, па со фармерки, обични панталони, со кошули и со обични памучни маички, зависи од стилот на оној кој го носи.

Елекот може да се носи во секакви пригоди, бидејќи многу добро се вклопува со секаков вид облека.

При изборот на елек многу важно е да се внимава на соодветната големина, бидејќи преголем избран елек може визуелно да направи да изгледате многу поголеми отколку што навистина сте.
Внимавајте убаво да лежи на рамената и на грбот и најважно е во него удобно да се чувствувате.

Препорачливо е да се носи запетлан, но нагласено е последното копче да го оставите отпетлано за да не се добие т.н. „келнерски” изглед.

Најдобро е материјалот од кој ќе биде направен елекот да е во склад со годишното време во кое ќе го носите, па така за овие ладни есенски денови се препорачува да е носи елек изработен од памук, твид, чоја, а за топлите денови тоа да биде некој послаб и полесен материјал.

Бојата на елекот најдобро е да биде спротивна од пантолоните или фармерките, за да се добие повпечатлив и помодерен изглед.

Оваа есен машката мода е во знакот на елекот, па затоа доколку до сега не сте имале навика да носите елек, време е да си набавите еден или повеќе со цел да бидете во чекор со новите модни трендови. 

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода

sledete ja esenskata moda nosete elek, elek, maski elek, moda, esenska moda, следете ја есенската мода носете елек, елек, машки елек, машка мода, есенска мода


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 8601 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус