За него

Што сè не ѝ се вели на жена

31 јули, 06:26

Момци и зрели господа, кога девојките или дамите се во прашање, навистина е тешко да се најдат вистинските зборови за да не бидете погрешно сфатени.

Жените се комплицирани суштества и внимателно го анализираат секој ваш збор, па колку и да ви е добра намерата, честопати може да бидете погрешно разбрани.

 

Што сè не ѝ се вели на жена?

Внимавајте на изјавите, бидејќи вие кажувате едно, а жената слуша сосема друго. Наместо овие и слични вакви изјави, кажете нешто што нема да биде погрешно сфатено.


Вие: „Навистина си ослабела”.
Колку и да сакате да ѝ дадете комплимент за убавата линија, оваа ваша изјава жената ја слуша вака: „Порано беше дебела”. Затоа, најдобро е да не ги спомнувате килограмите и едноставно да ѝ кажете дека изгледа убаво.


Вие: „Изгледаш добро за годините”.
Таа слуша: „Изгледаш добро и покрај годините”.
Никако не ги спомнувајте годините, едноставно заборавете на овој збор кога жените се во прашање.


Вие: „Немам време сега”.
Таа слуша: „Имам попаметна работа”.
Објаснете ѝ дека имате итна работа, а веднаш штом ќе завршите, ќе најдете време за неа.


Вие: „Не знам, ми изгледаат исто.”
Таа слуша: „Не ме интересира”.
Кога од вас ќе побара мислење, кажете го, дури и ако не можете да се одлучите, но никогаш не велете дека не знаете која боја да ја избере, или кој фустан ѝ стои подобро.


Сепак, не се сите жени толку комплицирани и не мора секогаш да бидете премногу внимателни.
Дали имате партнерка поради која мора внимателно да ги избирате зборовите или не, проценете сами. За ваше добро, се разбира.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2931 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

29 јануари

29 јануари
Во 1845 година, во неделниот весник New York Evening Mirror, била објавена „Гавранот”, легендарната поема на Едгард Алан По.        
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус