Забава

Пензионер и предизборни ветувања

17 август, 00:05

Гледа пензионер предизборни ветувања на телевизија и сам за себе си коментира: „Мамичето ваше, толку многу нови работни места ќе отворите што и ние пензионерите ќе треба да се вратиме на работа!”

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1728 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус