Позитива, Мисли

Животот е краток

17 октомври, 06:43

Животот е многу краток, затоа живејте го како што само вие сакате.
Секојдневно насмевнувајте му се некому, делете сѐ со тој што заслужува, смејте се цело време и плачете кога ќе ви се плаче.
Бидете единствени, свои и уникатни и живејте по правила кои вие ќе си ги составите.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1746 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

12 август

12 август

Во 30 година п.н.е. починала Клеопатра, последената вледетелка на Птоломејската династија.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус