6 Мај

06 мај, 00:01

Во 1961 година е роден Џорџ Клуни – познатиот американски актер и режисер. 

Негова прва забележителна и најважна улога, благодарение на која подоцна постигна светска слава, е улогата на Dr. Doug Ross во телевизиската серија „ER” од 1992 година. 

Магазинот People веќе два пати го прогласува Џорџ Клуни за најсекси жив човек, признание кое зборува за неговата харизматичност и природна убавина, поради што е омилен и посакуван од припадничките на понежниот пол. 

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 636 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

13 Јуни

13 Јуни

Во 1953 година во Денвер, во Колорадо, е роден актерот Тим Ален Дик.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус