Позитива, Мисли

Често заминував...

21 октомври, 01:31

„Често заминував и погледнував назад. Велат, токму тогаш посакуваш некогаш да се вратиш. И се враќав, но ништо не беше исто. Ни пејзажот, ни луѓето, ни јас. Сфатив дека не треба да се враќам назад. Она што било убаво нека остане во соништата. Така вечно ќе трае...”

С.А. Есенин

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1661 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

27 Јули

27 Јули

На денешен ден во 1983 година е роден Горан Пандев, капитен на македонската фудбалска репрезентација. Својата фудбалска кариера ја започнува во ФК Беласица.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус