Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки

16 февруари, 10:49

Ако готвите со љубов, тогаш сигурно уживате и во убаво сервирана храна.

Овие неверојатни декорации ќе ја разубават вашата трпеза и ќе предизвикаат воодушевување кај вашите најмили.
Не ви е потребен посебен прибор, доволно е да користите тенок, остар нож, а за круговите може да употребите мало капаче од некое шише.

Пријатна работа и уживајте!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4274 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

16 Септември

16 Септември

Во 2010 година НАСА и Меѓународната астрономска унија го донесоа решението со кое едно од езерата на Сатурновата месечина Титан е именувано во чест на Охридското Езеро.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус