Легендата за снегулките

03 јануари, 00:02

Многу одамна една светла ѕвезда го покажуваше патот до местото каде се роди бебето Исус. 

Легендата раскажува дека снегулките се парчиња од таа сјајна ѕвезда, испратени да ги водат нашите срца до светлината.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2488 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

13 Јуни

13 Јуни

Во 1953 година во Денвер, во Колорадо, е роден актерот Тим Ален Дик.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус