Позитива, Мисли

Прекрасен цитат од Боб Марли

17 февруари, 10:00

„Велите дека го сакате дождот, но користите чадор за да се скриете од него.
Велите дека го сакате сонцето, но барате сенка кога ќе засјае.
Велите дека го сакате ветрот, но го затворате прозорецот кога ќе задува.
Затоа се плашам кога велите дека ме сакате мене”.

Боб Марли

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 9694 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

27 Јули

27 Јули

На денешен ден во 1983 година е роден Горан Пандев, капитен на македонската фудбалска репрезентација. Својата фудбалска кариера ја започнува во ФК Беласица.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус