Првиот трејлер за филмот за Стив Џобс

22 јуни, 13:31

Филмот „Џобс“ посветен на еден од ко-основачите на Apple, Стив Џобс, претставен преку улогата на актерот Ештон Качер го доби својот прв трејлер.

Промоцијата на филмот се очекува да се случи на 16 август. 

Во филмот се прикажуваат почетоците на Стив Џобс, основањето на компанијата Apple, неговото отпуштање од Apple и формирањето на Пиксар, нова фирма, како и неговиот успешен повраток во фирмата.

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1343 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

13 Јуни

13 Јуни

Во 1953 година во Денвер, во Колорадо, е роден актерот Тим Ален Дик.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус