За него

10 машки предрасуди кои ги полудуваат девојките

06 мај, 07:21

Девојките се секогаш понежниот и поромантичниот дел од врската, но тие се цврсти и енергични. Предрасудите кои ги имаат момците во однос на својата партнерка и тоа како може да ја излудат.

 

 

 

 

Најчести предрасуди поради кои девојките полудуваат се:

  • Жените не знаат да пракираат накосо.
  • Секогаш за нивното лошо расположение е виновен ПМС (ако го немаа што ќе беше?)
  • Што ќе им се 1 000 000 пара чевли?
  • Роденденот и годишнината од врска или брак за нив се најважните денови во годината, а останатите не им се важни.
  • Девојките се опседнати со бракот и што после тоа.
  • Секогаш ја конзумираат диеталната верзија од храната која им се нуди. 
  • Пред секое излегување од дома задолжително мора да стават шминка и да си ја средат косата.
  • Не читаат дневни весници бидејќи немаат време, а за трачеви и скандали слободни се 24/7.
  • Еротските филмови ги сметаат за гнасни, ама затоа ги сакаат романтичните филмови.
  • Не одат во кино за да ги погледнат најновите филмски остварувања за да не ги испуштат турските серии.

Со право ли се лутат девојките, или навистина е така?!


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1553 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

27 Јули

27 Јули

На денешен ден во 1983 година е роден Горан Пандев, капитен на македонската фудбалска репрезентација. Својата фудбалска кариера ја започнува во ФК Беласица.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус