Занимливост

Светски ден без автомобили

22 септември, 00:02

Денес е Светски ден без автомобили.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4448 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

12 август

12 август

Во 30 година п.н.е. починала Клеопатра, последената вледетелка на Птоломејската династија.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус