Фенг шуи

Фенг шуи дневни ритуали за убав ден

Фенг шуи дневни ритуали за убав ден
09 јануари, 05:34

Фенг шуи се практикува илјадници години наназад, а оние кои ги следат советите на ова древно учење во својот живот внесуваат здравје, хармонија, благосостојба и среќа.

Фенг шуи Велигденски совети

Фенг шуи Велигденски совети
11 април, 00:05

Во пресрет на еден од најголемите христијански празници – Велигден, при уредувањето на домот и трпезата за неделниот ручек можеби ќе сакате да примените некој од советите на фенг шуи поврзани токму со овој празник.

Фенг шуи против несоницата

Фенг шуи против несоницата
28 јули, 03:08

Несоницата е навистина голем проблем кој не само што ве попречува нормално да функционирате преку ден, туку и ви предизвикува нервоза и раздразливост.

Боите во домот

Боите во домот
20 јуни, 01:55

Боите кои свесно или несвесно сме ги внеле во домот нè отсликуваат самите нас.

Според Фенг шуи, потребно е да се посвети внимание на правилниот избор на бои поради нивното влијание врз нашето расположение.

Фенг шуи во вашата канцеларија

Фенг шуи во вашата канцеларија
07 јуни, 05:48

Канцелариите уредени според фенг шуи се пријатни места каде хармонијата ја зголемува вашата продуктивност, позитивно влијае на односите со колегите и ви помага побрзо и полесно да ја завршите работата.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Јуни

23 Јуни

Во 1972 година во Марсеј, Франција, е роден светски познатиот фудбалер Зинедин Зидан.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус