Рецепти

Вкусни бомбици со сирење и зденки

Вкусни бомбици со сирење и зденки
09 јануари, 00:02

Ако сте од оние луѓе кои сакаат да експериментираат со вкусови, тогаш сте на вистинското место, зошто нашиот денешен предлог рецепт е токму таков - експериментален, кој е добиен со мешавина од повеќе вкусови.

Зимница – печени пиперки во тегла

Зимница – печени пиперки во тегла
30 септември, 11:49

Рецептот е наменет за сите оние кои секоја есен ставаат печени пиперки во замрзнувач, во најлонски ќесички.

Козињак

Козињак
11 април, 11:12
Со по 3 ленти се плетат 5 плетенки и се оставаат да отстојат ½ час. Откако ќе отстојат, се премачкуваат со изматено јајце и им се става сусам.

Капучино бомбици

Капучино бомбици
07 ноември, 05:08

Ние ја подготвивме посната варијанта и верувајте, бомбиците се вистински деликатес!

Божиќен колач

Божиќен колач
03 јануари, 00:41

Како што се наближуваат Божиќните и Новогодишните празници, така и рецептите стануваат се поактуелни. 


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус