Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Mak

19 јули, 03:00

 

 

 

 

 

 

Mak: родени од 23 март до 11 април

Значење на симболот: Бог на бројот 3, покриен, скриен

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Mak се обвиени со мистерија. Значењето на овој знак во астрологијата на Маите е сосема малку познато, обвиткано е во мистерија и многу е тешко да се толкуваат симболите. Такви се и лицата со овој знак, скриени се од другите и многу подобро и поуспешно дејствуваат кога дел од себе кријат од другите. Слично како мечките во хибернација, овие лица е добро да поминуваат време во размислување и медитација. Доколку си дозволат време само за себе, далеку од очите на другите, може да ја откријат мистеријата на постоењето. Нивниот моќен број е 3, кој се смета за божествен број и број на рамнотежата.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1369 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус