На денешен ден

27 Септември

27 септември, 00:01

Во 1984 година е родена Аврил Лавињ, канадска пејачка.

За прв пат на сцена се појавува на 15 години, а веќе на 16 години потпишува договор за издавање на два студиски албуми.

Со својот прв албум „Let go“ издаден во 2002 година се искачува на место број 1, додека нејзиниот втор албум достигнува продажба од одлични 10 милиони копии.

До денес има издадено четири студиски албуми, а веќе интензивно работи и на петтиот албум.

Покрај музиката, Аврил Лавињ дизајнира облека и има свои парфеми.

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1682 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус