На денешен ден

30 август

30 август, 00:01

Во 1972 година е родена Камерон Дијаз, чарлиевиот ангел со необично широка насмевка.

Камерон е поранешен модел, а актерката кариера ја гради главно во романтични комедии.

Неколку пати е номинирана за Златен Глобус, а одлични улоги остварила во Небо од ванила, Бандите на Њујорк, Свадбата на мојот најдобар пријател, Одмор...

На приватен план нејзиното име се поврзуваше со Мет Дејмон, Џерет Лето и Џастин Тимберлејк, но сите овие врски завршија неуспешно.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 560 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус