Фотки и видеа

Урнебесен настап на данскиот национален оркестар

03 ноември, 11:41

Данскиот национален камерен оркестар храбро му пристапи на предизвикот да свири под необични околности.

На иницијатива на Клаус Пилгард кој ги снима реакциите на луѓето кои изеле лути пиперчиња, членовите на оркестарот изеле некои од најлутите видови пиперчиња и се обиделе да свират. 

Како изгледа една композиција во изведба на лут камерен оркестар?

Видеото кажува многу повеќе од зборовитеsmiley

 

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3523 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

4 Октомври

4 Октомври

Во 1883 - та година возот Ориент Експрес го започна своето прво патување.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус