Што не смеете да работите според хороскопскиот знак?

06 септември, 06:44

Сте се запрашале ли која работа не би можеле да ја работите? Секој од хороскопските знаци има области во кои потешко или воопшто не може да се снајде. За таа цел информирајте се кои работни активности не се за вас, за да го спречите можниот неуспех.

 

 

 

Овен – работните позиции каде нема секојдневни предизвици се погрешен избор на овие лица. Изберете работно место каде ќе можете често да напредувате и да решавате нови проблеми.

Бик – бавните работни места со долги рокови или без ограничувања се полнпогодок за нив. Ако после секоја завршена задача не добијат пофалба, тие се крајно демотивирани.

Близнаци – треба да ги избегнуваат задачите кои бараат темелност и траат подолг временски период. Работата без комуникација со клиенти и колеги ја убива нивната мотивација за работа.

Рак – механичките работни позиции каде нема место за истакнување на човечките способности се најлошиот избор за овие лица. Овој тип на работа ги прави несреќни и незадоволни.

Лав – не ја сакаат тајноста на задачата и изолираноста од луѓето. Работа во болница, институт или лабараторија дефинитивно не се работни места за нив.

Девица – тешко се снаоѓаат на работни места каде работите се генерализирани. Едноставно тие не знаат да преминат преку грешки или недостатоци.

Вага – не ги сака грубите и агресивни работни места. Доколку нема клиенти со кои ќе комуницира или колеги потполно ќе се изгуби во времето и просторот.

Шкорпија – работните места каде нема конфликти и провокации се најлошиот избор за лицата во овој хороскопски знак. Во крајни случаи тие ќе почнат сами да создаваат конфликти за работата да им стане поинтересна.

Стрелец – не ја сакаат монотоната работа. За нив важни се можностите за развој на кариерата и димензиите на задачите.

Јарец – како амбициозни личности, ако немаат простор да си постават за цел да застанат на фотељата на шефот, ја губат амбициозноста и стануваат незадоволни.

Водолија – кога работите се одвиваат според правила и се предвидливи овие личности стануваат неуспешни работници. Ако на кратко им дадете можност да направат промена во стариот начин на работа ќе забележите колкав потенцијал има во нив.

Риби – работните места каде се бара прецизност, точност, деталност ги уништуваат и ги водат кон депресија.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2399 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус