Животен стил, Кујна, Рецепти

Бомбици со изварка

23 февруари, 07:40

1 маргарин
1 филџанче млеко
1 кг. изварка
200 гр. потпечен сусам
100 гр. сечкани или мелени ореви
2 – 3 лажици мајонез
1 мало лажиче сенф
сол

 

 

Маргаринот се бие додека да стане пенест и му се додаваат останатите состојки.

Смесата убаво се меша, се меси и се прават бомбици.

Во половина од смесата може да се стави црвена пипер за да се добијат и црвени бомбици.

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 5099 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 Февруари

9 Февруари

Во 1974 година е родена американската актерка и модел Амбер Валета. 

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус