Чаеви и масти

Лек за изгореници

12 август, 00:08

Лесно може да направите лек за изгореници кој трае со месеци.

Подготовка:
Ставете три лажици сало во ладна вода, додадете една белка од јајце и чашка домашна сливова ракија. Состојките добро изматете ги, по што ќе добиете кремава смеса.

Се користи околу 3-4 пати за една рана и не остава лузни.

Овој лек може да се користи за различни типови на изгореници. Се чува во фрижидер во добро затворена стаклена тегла.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 7848 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус