Чаеви и масти

Лек за изгореници

12 август, 00:08

Лесно може да направите лек за изгореници кој трае со месеци.

Подготовка:
Ставете три лажици сало во ладна вода, додадете една белка од јајце и чашка домашна сливова ракија. Состојките добро изматете ги, по што ќе добиете кремава смеса.

Се користи околу 3-4 пати за една рана и не остава лузни.

Овој лек може да се користи за различни типови на изгореници. Се чува во фрижидер во добро затворена стаклена тегла.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 6380 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

28 Мај

28 Мај
Во 1968 година во Мелбурн, Австралија, е родена мега популарната пејачка Кајли Миног, која пред да почне да се занимава со музика беше омилена ТВ актерка која се појавуваше во разни серии и филмови.
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус