Интересни идеи за салвети

11 април, 00:25

Уредувањето на трпезата е поврзано со празниците и домашните слави.

А зошто и неделниот ручек да не биде едно убаво празнување, па без никаков повод да направите украсни салвети и да ги ставите најубавите чинии?

Која и да е пригодата, идеите за украсни салвети секогаш се добредојдени.

 

За следните предлози потребни ви се:
- сатенска трака
- поцврста украсна хартија
- лепило
- многу љубов и малку трпение

Исечете ја траката на мали парчиња од кои ќе формирате прстени, залепете ги краевите на секој прстен, потоа залепете ги цветовите, пеперутките и сè друго што ќе креирате од хартијата, и вашите декоративни прстени за салвети се готови!

Интересни идеи за салвети, декорации, велигден, божиќ, idei za salveti, dekoracii, сатенска трака

Интересни идеи за салвети, декорации, велигден, божиќ, idei za salveti, dekoracii, сатенска трака

За оние со помало трпение предлагаме интересни сатенски или други украсни траки кои само треба да се исечат и залепат за да се добие прстен.

Интересни идеи за салвети, декорации, велигден, божиќ, idei za salveti, dekoracii, сатенска трака

Вака подготвените прстени може да ги користите во разни пригоди, па секогаш кога ќе посакате да ја разубавите трпезата, за миг ќе имате декоративни салвети.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4730 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

16 Февруари

16 Февруари

Во 1979 година е роден италијанскиот мотоциклист Валентино Роси. 

© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус