За неа

Како се нанесува туш за очи

Како се нанесува туш за очи
18 септември, 10:54

Голем дел од девојките ги обожаваат тушевите за очи, но проблемот е како правилно треба да го користите. Накратко ќе се потрудиме да ви објасниме како се нанесува туш за очи.

Дали мојот дечко ме изневерува?

Дали мојот дечко ме изневерува?
31 август, 13:19

Ве загрижува однесувањето на вашиот партнер? Мислите дека ве изневерува? Можеби тоа е само преголемиот страв кој го чувствувате или можеби тоа е вистината, оценете сами.

5 работи што заборавивте да му ги кажете на вашиот поранешен сопруг

5 работи што заборавивте да му ги кажете на вашиот поранешен сопруг
30 август, 12:33

Живеевте за него и му посветувавте голем дел од вашиот живот. На крај се разделивте. Секој заминува по својот пат, а вие баш сега сфаќате што сè сте сакале да му кажете бидејќи тогаш сте немале храброст.

Како ве опишуваат боите на вашата венчавка?

Како ве опишуваат боите на вашата венчавка?
22 август, 15:58

Навистина е тешко да избереш бои за твојата венчавка, но потешко е истите да ги комбинираш. Среќната бројка е 3, три бои за одлична комбинација.

Make-up трендови за сезоната есен/зима 2012/2013

Make-up трендови за сезоната есен/зима 2012/2013
14 август, 16:05

Сезоната есен/зима 2012/2013 го најавува враќањето на стилот од 60-те.
Силните бои на кармини и темните комбинации на сенки и тушеви за очи, нагласените веѓи и природниот тен на вашето лице се повторно во тренд.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус