Техно Свет

Значењето на автомобилските имиња од компанијата VW

Значењето на автомобилските имиња од компанијата VW
15 јуни, 18:10

Сигурно сте се запрашале што значи името на вашиот автомобил, име кое ве асоцира на нешто моќно, префинето, елегантно.

Како го оштетуваме автомобилот?

Како го оштетуваме автомобилот?
14 јуни, 08:00

Независно од искуството кое го имаме, често потсвесно го контролираме автомобилот на погрешен начин. Секогаш кога имаме проблем се прашуваме зошто? Ова се најчестите причини зошто автомобилот има проблеми:

Како да изберете половен автомобил?

Како да изберете половен автомобил?
11 јуни, 08:20

На пазарот со половни автомобили во Македонија можете да наидете на голем број автомобили, од кои повеќето се иста година на производство, иста марка, но различна цена. Не секогаш заработката на увозникот ја диктира цената. Ова се неколку совети кои ќе ви помогнат во иднина.

Opel Zafira Tourer

Opel Zafira Tourer
02 јуни, 07:16

Ви треба конфор и место за целото семејство? Планирате возбудливо патување ова лето со вашето друштво? Ви треба автомобил по ваша желба?
Вам ви треба Opel Zafira Tourer!

 

Олдтајмерите и нивните сопственици

Олдтајмерите и нивните сопственици
01 јуни, 06:00

Уживајте во ретките примероци на Renault Alpine, Oldsmobile Starfire, Fiat 500, Volkswagen Bulli, Ford Mustang, Volkswagen, Opel Kadett B, Aston Martin V8 и некои други класици.


© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус