За него

Како да одберете костум

Како да одберете костум
26 ноември, 00:58

 Добар костум не значи само костум кој ви се допаѓа или убаво ви стои. 

Модни правила за успешен деловен изглед

Модни правила за успешен деловен изглед
07 септември, 13:32

Многу е важно како сте облечени кога сте на вашето работно место.

Трегерите се повторно во мода

Трегерите се повторно во мода
05 август, 14:51

Трегерите во минатото имаа само една функција - да бидат држачи на панталоните.
Денес тие покрај што се употребуваат за таа намена, истовремено се и моден додаток на мажите кои се грижат за изгледот и имаат изграден стил.

6 совети како да флертувате

6 совети како да флертувате
04 јуни, 00:01

Се прашувате зошто девојките го избегнуваат вашиот флерт? Не се разочарувајте, време е да го наминете тоа.

Корисни совети за подобрување на стилот

Корисни совети за подобрување на стилот
28 април, 00:05

Ако сакате да имате добар и впечатлив стил на облекување, не мора секогаш да купувате скапи парчиња облека. 
Она што во моментов е модерно, популарно и во тренд не мора да значи дека и вас добро ќе ви одговара и ќе се вклопи во вашиот стил.


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

29 јануари

29 јануари
Во 1845 година, во неделниот весник New York Evening Mirror, била објавена „Гавранот”, легендарната поема на Едгард Алан По.        
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус