Позитива, Мисли

Благодарна сум за ...

03 октомври, 04:05

 

 

 

 

 

 

Лесно е да му се заблагодарите на животот, ако нештата ги гледате на овој начин!

Благодарна сум:

За нередот кој треба да го исчистам после забавата, бидејќи тоа значи дека сум била опкружена со пријатели.

За облеката која ми е малку тесна, бидејќи тоа кажува дека не сум гладна.

За прозорците кои треба да ги исчистам и поправките кои треба да ги направам, бидејќи тоа значи дека имам свој дом.

За сметката за струја која треба да ја платам, бидејќи таа покажува дека не ми е студено.

За болката во мускулите на крајот на денот, бидејќи тоа значи дека сум способна да работам.

За алармот кој ме буди наутро, бидејќи тоа значи дека сум жива.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1679 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус