Кујна

Декоративни палачинки со пилешка салата

Декоративни палачинки со пилешка салата
24 мај, 05:38

Наместо класична салата послужена во чинии, може да ја послужите со палачинки. На овој начин ќе добиете декоративен солен десерт кој ќе ја збогати и разубави трпезата.

Како да проверите дали квасецот е расипан или не?

Како да проверите дали квасецот е расипан или не?
23 мај, 06:42

Свежиот квасец понекогаш има чуден мирис, иако рокот на траење не му е изминат. Ако се двоумите дали да го употребите, во чаша со жешка вода ставете малку од квасецот.

Леб од целозрнесто грахам брашно со интегрален сусам и козјо сирење

Леб од целозрнесто грахам брашно со интегрален сусам и козјо сирење
22 мај, 06:44

Вклучувањето на леб од целозрнести брашна е неопходно за човековиот организам, придонесувајќи за одржување на балансот на протеини, јагленихидрати , витамини и минерали и со тоа на целата психофизичка состојба на здраво оптимално ниво.

Њоки или домашни тестенини за супи и чорби

 Њоки или домашни тестенини за супи и чорби
19 мај, 11:21

Употребете ја вашата фантазија, бидете инвентивни. На тестенините кои сами ќе ги направите можете да им дадете убава црвена или виолетова боја со додавање на сок од цвекло.

Енергетски плочки за секој дел од денот

Енергетски плочки за секој дел од денот
15 мај, 12:03

Многу е подобро да можете да си направите енергетски плочки сами отколку да ги купувате, бидејќи во тие што ќе ги купите многу често има додатоци кои за жал вашиот желудник не ги поднесува добро, па може да ви прават некои несакани тешкотии.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус